ATSO, Cumhuriyet Bayramını, Üyeleri ve Antalyalılarla birlikte kutlamaya hazırlanıyor

24 Ekim 2017 Salı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Cumhuriyetimizin 94’üncü yılını, düzenlediği bir dizi etkinlikle kutlamaya hazırlanıyor. Geleneksel hale getirilen Yelken Yarışları Cumhuriyet Kupası yanı sıra bu yıl, ATSO Kaleiçi Evi’nde Cumhuriyet kutlaması ve konser düzenleniyor. Ayrıca, Antalya Kültür Sanat’taki yeni sergiler de ücretsiz gezilebilecek.


Denizde Cumhuriyet Coşkusu
Yeni nesillere deniz sevgisi aşılamayı ve Antalya’da yaşayanların denize olan ilgisini canlandırmak amacıyla gelenekselleşen “ATSO 11.Yelken Yarışları Cumhuriyet Kupası” yat yarışları, 29 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek.

Türkiye Yelken Federasyonu’nun (TYF) desteği, Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi katkılarıyla, Antalya Yelken Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen yarışlar 29 Ekim günü, saat 11.00’de, Antalya Yelken Kulübü önünden (eski 24 nolu plaj) start alacak.  Yarışlarda dereceye girenlere ödülleri aynı gün saat:16.00’da, Antalya Yelken Kulübü Binası’nda yapılacak törenle verilecek.

Ücretsiz halk teknesi
29 Ekim tarihindeki yarışları tüm halkımızın denizden seyredebilmesi için, Büyük Limandan saat:10.00'da ücretsiz tekne kaldırılacak.

Kaleiçi’nde Cumhuriyet Kutlaması
27 Ekim Cuma günü, saat:19.30’da, geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan ATSO Kaleiçi Evi’nde “Cumhuriyet Kutlaması” etkinliği gerçekleştirilecek. Herkesin katılımına açık olan etkinlik kapsamında, “Atatürk’ün sevdiği şarkılar”, aryalar ve türkülerin seslendirileceği bir konser düzenlenecek.

Antalya Kültür Sanat Bayramda Ücretsiz
Sanatseverler, 29 Ekim Pazar günü Antalya Kültür Sanat’ta yeni açılan “Elinde Işık Parçaları-Türk Resminin Paris Macerası” ve halen süren “Eşsiz Bir Tanıklığı Keşfederken-Ernst Krickl’ın Likya Günlüğü” sergilerini ücretsiz gezebilecekler.

Haldun Dostoğlu küratörlüğünde ve Pera Müzesi koordinatörlüğünde sekiz ayrı özel koleksiyondan derlenerek hazırlanan “Elinde Işık Parçaları-Türk Resminin Paris Macerası” sergisi kapsamında, Türk resim tarihinin ünlü isimleri; Fikret Mualla, Abidin Dino, Avni Arbaş, Nejad Melih Devrim, Mübin Orhon, Selim Turan, Albert Bitran, Hakkı Anlı’nın toplam 54 eseri yer alıyor.

Tüm sanatseverler, çoğunluğunun ilk defa Antalya’da sergilendiği bu eserleri, 29 Ekim günü, 11.00-19.00 saatleri arasında ücretsiz görme fırsatı bulmuş olacak.

Cumhuriyet Bayramı etkinliklerimize tüm üyelerimiz ve halkımızın katılımlarını dileriz.

Kurumsal İletişim Müdürlüğü

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Yörex Yöresel Ürünler Fuarı