“81 ilde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi Projesi”

24 Ocak 2019 Perşembe

“81 ilde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi Projesi” kapsamında ortaokul başlangıç ve lise başlangıç çağı olmak üzere iki yaş grubunda (4. sınıf, 5. sınıf, 8. sınıf, lise hazırlık sınıfı ve 9. sınıf öğrencileri) 3 yıllık bir program ile ücretsiz eğitimler verilecektir.


Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından Odamıza iletilen yazıda; Türkiye’nin teknolojik kalkınma programı Milli Teknoloji Hamlesinin itici gücünü oluşturmak üzere, teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler yetiştirme amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın öncülüğünde Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın ortak çalışması sonucu başlatılan “81 ilde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi Projesi” ile Türkiye çapında Deneyap Teknoloji Atölyeleri kurulacağı ve Deneyap Teknoloji Atölyesi projesinin ilk adımın atılacağı 12 il arasında Antalya’nın da bulunduğu belirtilmektedir.

Kurulacak teknoloji atölyelerinde, yenilikçi bir eğitim modeli esas alınarak Tasarım-Üretim, Robotik-Kodlama, Elektronik Programlama, Yazılım Teknolojileri, Siber Güvenlik, Enerji Teknolojileri, Havacılık ve Uzay, Nanoteknoloji ve Yapay Zekâ gibi alanlarda teorik ve uygulamalı eğitimleri verilmesi planlanmaktadır.

Eğitime dâhil olabilmek için yazılı ve uygulamalı sınavlara girmek gerekmektedir. Antalya’daki öğrencilerimizin başvuru dönemi başlamış olan sınavlar için 3 Şubat 2019 tarihine kadar başvurularını yapmaları beklenmektedir. Matematik, fen, algoritma ve genel kültür içeriklerinin olduğu, problem çözme, eleştirel düşünebilme, veri yorumlayabilme becerilerinin ölçüleceği yazılı sınav 17 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecektir.

Deneyap Türkiye’nin bir parçası olmak isteyen gençler ve veliler, proje ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve sınava başvurmak için www.deneyapturkiye.org internet adresini ziyaret edebilir.

İlgili üyelerimize duyurulur.

 

Ar-Ge ve Girişimcilik Müdürlüğü

 

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002