Çad Cumhurbaşkanı'nın Ziyareti ve Çad'da Yapılması Öngörülen Projeler

8 Nisan 2019 Pazartesi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden alınan yazıda, T.C. Dışişleri Bakanlığı'nın yazısına atfen, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 26 Aralık 2017 tarihinde Çad'a gerçekleştirdikleri ziyaret sırasında kabul edilen ve yayımlanan Ortak Bildiri'de Çad tarafının, Cermaya Uluslararası Havaalanı ve Şari Nehri üzerinde Mandjafa Köprüsünün ve bağlantı yollarının inşasına ilişkin iki büyük projede Türkiye'nin yer almasına yönelik beklentisine yer verildiği belirtilmektedir.


Yazıda devamla, Sayın Erdoğan'ın davetine icabetle, 26-28 Şubat 2019 tarihlerinde ülkemizi ziyareti sırasında yapılan görüşmelerde, Çad Cumhurbaşkanı Şari Nehri üzerinde köprü inşası projesini yeniden gündeme getirerek, bu projeye büyük önem verdiklerini ve yatırımcılarımıza uygun koşullar sağlamaya hazır olduklarını kaydettiği ifade edilmektedir.

Çad Cumhurbaşkanı'nın görüşmeler sırasında ülkemizin katkısıyla 174 kilometrelik Abeşe Karayolu Projesini de gerçekleştirmek istediklerini ayrıca belirtmiş olduğu bildirilmektedir. Şari Nehri üzerinde Mandjafa Köprüsü ve Abeşe Karayolu Projelerine ilişkin bilgiler TOBB web sitesi (www.tobb.org.tr) "Hizmetler" başlığı altındaki Uluslararası İş İmkânları/Yurtdışı Etkinlikler bölümünden temin edilebilmektedir.

İlgili üyelerimize duyurulur.

AB ve Dış İlişkiler Müdürlüğü

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination