Öğretmenler kutsal bir görevi yerine getiriyor

23 Kasım 2017 Perşembe

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, öğretmenlerin geleceği devralacak çocuklarımızı ve gençlerimizi fedakarca eğitip bilimle besleyerek kutsal bir görevi yerine getirdiklerini söyledi.


Öğretmenler kutsal bir görevi yerine getiriyor

 

Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda bir bireyi yetiştirip topluma kazandırmanın manevi hazzını ancak öğretmenlik mesleğini yapanların hissedebileceğini söyleyen ATSO Başkanı Davut Çetin şöyle devam etti:

“Öğretmenler, hayatı ve dünyayı güzelleştiren, insanlığı geliştiren ve değiştiren bilge kişilerdir. Bireyi yetiştirip topluma kazandırmanın manevi hazzı başka bir meslekte kolay bulunamaz. Öğretmenlerimiz, geleceğimizin olduğu kadar, milli birlik ve beraberliğimizin de teminatıdır. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, eğitime ve öğretmenlere verdiği değeri ‘Öğretmenler; yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz. Yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır’ sözü ile belirtmiştir.

Atatürk’ümüzün önderliğinde milletimizin verdiği büyük bir kurtuluş savaşı mücadelesiyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni hak ettiği düzeye çıkarmak için öğretmenlerimize büyük görev düşmektedir. Ülkemizin sorumluluk duygusu gelişmiş, araştıran, okuyan, sorgulayan, çalışan, insana ve emeğe saygılı, ülkesine katma değer kazandıracak nesile ihtiyacı var. Böyle bir nesil ancak bu vasıfları taşıyan öğretmenlerimiz sayesinde yetiştirilebilir.

Son yıllarda eğitim sistemimiz yapılan değişiklikler nedeniyle sorgulanır hale gelmektedir. Bazı uluslararası değerlendirme kuruluşlarının belirlediğine göre Türkiye’de öğrenciler, matematik, okuma-anlama becerisi ve fen bilgisi alanlarında maalesef gelişmiş ülkelerinin gerisinde kalmıştır. Bu tabloyu değiştirmeliyiz. Çocuklarımızı ve geleceğimizi diğer ülkelerin önüne taşımak ancak öğretmenlerimizin sayesinde olacaktır. Ülke olarak topyekün eğitime yatırım atağı başlatmalıyız. Öğretmenlerimize de üstlendikleri önemli sorumluluk karşısında hak ettikleri koşulların sağlanması gerekmektedir.

Başöğretmen Atatürk ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygıyla ve rahmetle anarken, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarım.”

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination