Antalya Alışveriş Günleri talihlileri ödüllerini aldı

1 Aralık 2017 Cuma

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) ana sponsorluğunda Antalya Tanıtım A.Ş. tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen Antalya Alışveriş Günleri ödül töreni gerçekleştirildi. Toplantıya, ATSO Başkanı Davut Çetin, Meclis Başkanı Süleyman Özer, Tanıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve ATSO Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman, ATSO Başkan Yardımcısı Mustafa İssi, Yönetim Kurulu Üyeleri Ethem Tayfun Kavukcu ve Ayhan Kızılsavaş, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kamburoğlu katıldı.


Antalya Alışveriş Günleri talihlileri ödüllerini aldı

 

Amacımız, Antalya’ya gelen ziyaretçi sayısını arttırmak

Toplantının açılışında konuşan Antalya Tanıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve ATSO Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman, festivalin ikinci yılında ilk yıla göre çok daha iyi bir tanıtım yapıldığını ifade etti. Bu yıl tanıtım için 500 billboard kullanıldığını dile getiren Hacısüleyman, “Sosyal medya üzerinden yapılan tanıtımlarla da bu yıl 1,5 milyonun üzerinde kişiye erişildi. Bunlarla birlikte 300 binin üzerinde el ilanı dağıtıldı. Antalya’nın hareketli bölgelere 15 bin poster asıldı. İlerleyen yıllarda bu konuda daha aktif çalışmalar yaparak Alışveriş Günleri sayesinde iç pazar turizmini hareketlendirmek ve diğer illerden Antalya’ya gelen ziyaretçi sayısını arttırmak istiyoruz” dedi.

ATSO

68 milyon çekiliş hakkı kazanıldı

Toplantıda konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Antalya Alışveriş Günleri’nin 77 gün boyunca devam ettiğini ve kampanya bünyesinde 1,7 milyona yakın bir işlem hacmi yakalandığını söyledi. Bu sene 68 milyona yakın çekiliş hakkı kazanıldığını da belirten Başkan Davut Çetin, ATSO olarak iki yıldır organizasyonun ana sponsoru olarak kentin ticaret hayatına bir katkı koymaya çalıştıklarını ifade etti.

Etkinliğin finansal yönünü büyük oranda ATSO olarak karşıladıklarını belirten Başkan Davut Çetin, “Biz ATSO olarak bu festivali sadece bir alışveriş şenliği olarak görmüyoruz. Bizler bu etkinliği cadde ticareti hacmini, ticaret kültürünü, ticaret estetiğini, ticari birlikteliği ve birlikte iş yapma kültürünü yukarılara taşımak için bir araç olarak değerlendiriyoruz. Bu amaçla, ikincisini düzenlediğimiz festivalde geçen seneye göre daha zengin bir program yürütüldü” şeklinde konuştu.

ATSO

Davut Çetin: Antalya, turizmin hipermarketi olmalıdır

Antalya Alışveriş Günleri’nin turizm çeşitlendirmesi açısından da çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Davut Çetin, “Antalya gibi bir turizm merkezinin ‘deniz, kum, güneş’ turizminin yanına yeni ürünler eklemesi gerektiğini sürekli konuşuyoruz. Antalya artık butik bir turizm destinasyonu olmamalıdır. Antalya, turizmin hipermarketi olmalıdır. Turizmin her kolu, her ürünü Antalya’da olmak zorundadır. Turizmden elde ettiğimiz katma değeri yükseltmek istiyorsak alışveriş dahil bütün turizm çeşitlerine öncelik vermek zorundayız. Antalya’nın kongreler, festivaller kenti olması gerektiği, spor turizmi, fuar turizmi, kırsal turizm gibi alternatif ürünlerle de dünyada söz sahibi olması gerektiğini her platformda vurguluyoruz. Bu yönde projeler geliştiriyor ve imkânlarımız ölçüsünde bunları hayata geçiriyoruz. Alışveriş festivali de bu anlamda Antalya için bir gerekliliktir. Bu gerekliliğin de layıkıyla yerine getirilmesi ancak ortak bilinçle, ortak sahiplenme kültürü ile mümkündür” diye konuştu.

ATSO

Geçtiğimiz yıla göre fark yarattık

Alışveriş Günleri’nin geçen yıla göre bu sene iki konuda fark yarattığına değinen Başkan Davut Çetin, “İlk olarak bu sene festival bünyesinde bir Vitrin Yarışması düzenledik. Vitrin yarışması, kavram olarak içerisinde birçok unsuru barındırıyor. Vitrinler kentin ticaret kültürünün, kent estetiğinin hatta ticari inovasyon kültürünün önemli bir göstergesidir. Bu sene yapılan bir diğer fark ise ‘birlikte iş yapma’ ve ‘kentimizde düzenlenen bir etkinliğe sahip çıkma’ konusunda gördüğümüz katkılarıdır. Kadın Girişimciler Kurulumuz kendi içlerinde örgütlenerek, esnafı da örgütleyerek festivale destek verdiler. Muratpaşa Belediyesi’nin desteği ile cadde ışıklandırmaları yapıldı. İşletmeler canlı müzik performansları ve dans gösterileri düzenlediler. Mağazalar tarafından bu tarihlere özel indirim avantajları sağlandı. Bu sahiplenme, son derece önemlidir ve kente örnek olmalıdır” dedi.

ATSO

Alışveriş Günleri bütün Antalya’ya katkı sağladı

Alışveriş Günleri ile ilgili olarak kentin sadece merkezine değil tamamına büyük etki sağladığını ifade eden MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, organizasyonun bu sene daha da başarılı olduğunu belirtti. Manavgat’ta Alışveriş Günleri’ni festivallere taşıdıklarını belirten Boztaş, “Baştan ATSO olmak üzere bu organizasyona destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Son olarak söz alan ALTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kamburoğlu da Antalya Alışveriş Günleri’nin kent ticaretine büyük katkı koyduğunu belirtti.

ATSO

25 liraya araba aldılar

Konuşmaların ardından büyük ödül olan 7 aracın teslim törenine geçildi. Antalya’da yaptıkları 25 liralık kredi kartı harcamasıyla çekilişe katılarak büyük ödülü kazanan Nurfer Tercan, Osman Altıntaş Cem Gün, Mahmut Pamir Keske, Havva Utku, Sinan Sağlam ve Enver Aslan ödülleri olan Fiat Linea marka araçları ATSO Başkanı Davut Çetin, Meclis Başkanı Süleyman Özer, Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş ve ALTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kamburoğlu’nun elinden teslim aldı.

ATSO

 

ATSO

ATSO

ATSO

ATSO

ATSO

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination