ATSO Başkanı Budak, AKEDAŞ Bölge Müdürü Abdullah Uyar’ı ziyaret etti

10 Kasım 2009 Salı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AKEDAŞ) Bölge Müdürü Abdullah Uyar’ı makamında ziyaret etti.


ATSO Başkanı Budak, AKEDAŞ Bölge Müdürü Abdullah Uyar’ı ziyaret etti

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, AKEDAŞ Müdürü Uyar’a ATSO Meslek Komiteleri’nden gelen şikayet ve çözüm önerilerini iletti. Ziyarette bir konuşma yapan ATSO Başkanı Budak, TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nce Antalya İl Müdürlüğü’ne aktarılan 2008 yılı yatırım ödeneğinin, İl Müdürlüğü’nün zamanında yatırımlarla igilli ihaleleri yapmaması nedeniyle bir bölümünün kullanılmayarak geri gönderildiğini hatırlatarak, 2009 yılında da benzer bir durumun yaşanmaması için acilen çalışma yapılmasını istedi.

ATSO Başkanı Budak, tramvay çalışmaları nedeniyle İsmet Paşa Caddesi ve 465. Sokak’ta sokak aydınlatmalarının kaldırıldığını, çalışmaların bitmesine rağmen yerlerine konmadığını belirterek, esnafın bu durumdan şikâyetçi olduğunu kaydetti. İnşaatlarda şantiye elektrik abonesinin, normal elektrik abonesine çevrilmesi esnasında sıkıntı yaşandığı yönünde şikayet aldıklarını ifade eden Budak, özellikle Kepezaltı bölgesindeki inşaatlarda şantiye için alınan elektrik sayacının TEDAŞ binasına götürülmesinin istendiğini, bunun yerine aynı sayaç üzerinden tarife değişikliği yapılmasının mağduriyeti gidereceğini söyledi.

Tarım işletmelerine sanayi tarifesi Tarım sektöründe enerjinin, birinci derecede önemli girdi ve masraf kalemi olduğunu belirten Budak, tarım tesislerin sanayi tesisleri tarifesinden elektrik kullanabilmelerinin sağlanması gerektiğini söyledi. Bu konudaki taleplerini Tarım, Sanayi ve Ticaret ve Enerji Bakanlığı’na ilettiklerini belirten ATSO Başkanı Budak, “İşletmelerin düşük maliyetle enerji kullanmaları, dış pazarların geliştirilmesi, tarımsal istihdama ve ulusal gelire katkının arttırılması açısından da önemlidir” dedi. Budak, turizm işletmelerinin elektrik faturalarının bedelini kredi kartı ile TEDAŞ’a ödeme yapamamasının sıkıntı yarattığını belirterek, kredi kartı ile ödeme yapılması için çalışmalarda bulunulması gerektiğini söyledi. Elektrik zamlarının başta sanayi olmak üzere bütün sektörlerde endişe yarattığını da dile getiren Budak, ekonomik durgunluğun devam ettiği, sanayi üretiminin ve enerji talebinin düştüğü bir dönemde elektriğe yapılan zammın enflasyon oranının çok üzerinde olduğunu kaydetti.

Budak, elektrik tarifesinin ilgili kurumlar tarafından yeniden sektörlere göre değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. AKEDAŞ Bölge Müdürü Abdullah Uyar, Antalya’da 2003 yılından itibaren yapılan yatırımlarla elektrik sorunun kademeli olarak azaldığını söyledi.

“Elektrik sorununu minimum seviyeye indirdik” diyen Müdür Uyar, ATSO Yönetim Kurulu tarafından kendilerine iletilen sorunları çözmek için tüm imkânlarını seferber edeceklerini söyledi. Ziyarete ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Levent Yiğiter, Yönetim Kurulu Üyeleri Faruk Sayın ve Mücahit Turgut ile Meclis Üyesi Salim Güllüpınar da katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2022 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002