Fethiye TSO Yönetimi, ATSO'da

10 Kasım 2009 Salı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif Arıcan ve yönetim kurulu üyeleri Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak’ı ziyaret etti.


Fethiye TSO Yönetimi, ATSO'da

Fethiye’de kurmayı planladıkları Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili olarak Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulunduklarını ve bilgi alışverişi yaptıklarını belirten Fethiye TSO Başkanı Akif Arıcan, “Kendimize her konuda Antalya’yı örnek alıyoruz.

Sizlerin desteği ile Organize Sanayi Bölgesi’ni hayata geçirmek istiyoruz” dedi. Fethiye-Antalya yolu üzerinde 150 hektar alanda kurulacak OSB’nin mermer rezervlerinin olduğu bir bölgede bulunduğunu belirten Arıcan, henüz kuruluş aşamasında 40 dolayında firmanın yatırım talebi olduğunu söyledi. Ziyarette Fethiye ekonomisi hakkında bilgi veren Arıcan, turizm ve tarım sektörlerinde pazarlama sorunu yaşadıklarını ifade etti. Fethiye’nin turistik 45 bin yatak kapasitesinin bulunduğunu da belirten Arıcan, “Ağırlıklı olarak gelir düzeyi düşük İngiliz turistler geliyor. Turizm pazarımızı çeşitlendirmek istiyoruz. Bunun için önümüzdeki dönemde Milas, Muğla, Fethiye ve Bodrum odaları ile birlikte yurt dışı fuarlarda ortak bir tanıtım çalışması yapacağız” dedi.

Çevreci OSB

ATSO Başkanı Budak ise, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası ile her türlü işbirliğine hazır olduklarını söyledi. Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nin kentin turizm kimliği dolayısıyla çevreyi kirletmeyen sanayi tesislerini barındırdığını belirten Budak, Fethiye’de kurulacak OSB’nin de çevreyi ön planda tutması gerektiğini kaydetti. Önümüzdeki günlerde, turizm sektörünün sorunlarının tartışılacağı geniş çaplı bir turizm zirvesi düzenleyeceklerini de belirten Budak, “ Turizm bölgelerinin sorunları benzerlik gösteriyor. Antalya’da da hacim büyük ama sorunlar aynı. Turizm sektörü maalesef, büyüklüğü ile orantılı para kazanmıyor” diye konuştu.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2022 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002