Vakıf Zeytinliği, EXPO kapsamında değerlendirilsin

10 Kasım 2009 Salı

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, Vakıf Zeytinliği alanının korunarak 2016 yılında Antalya’da düzenlenecek olan “Çiçek ve Çocuk” temalı EXPO organizasyonu kapsamında değerlendirilmesinin uygun olacağını belirterek, ATSO'nun bu konuda Vakıf Zeytinliği işletme ihalesine giren Antalya Ticaret Borsası’na destek verilmesine karar verdiğini bildirdi.


Vakıf Zeytinliği, EXPO kapsamında değerlendirilsin

Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait olan “Vakıf Zeytinliği” alanının işletilmesi ihalesinin 20 Ekim 2009 tarihinde tekrarlanacağını hatırlatan ATSO Başkanı Budak şunları kaydetti; “Odamız meslek komiteleri ve yönetim kurulumuz Vakıf Zeytinliği alanının korunarak 2016 yılında Antalya’da düzenlenecek olan “Çiçek ve Çocuk” temalı EXPO organizasyonu kapsamında değerlendirilmesinin uygun olacağı kanaatindedir.

Bu çerçevede Yönetim Kurulumuz, bu konuda Antalya Ticaret Borsası ve diğer ilgili kurumlarla işbirliği yapılmasına, Vakıf Zeytinliği işletme ihalesine giren Antalya Ticaret Borsası’na destek verilmesine karar vermiştir. Kentimizin büyük ihtiyacı olan yeşil alanın korunması ve yanlış uygulamalara yol açılmaması açısından sözkonusu alanın kâr amacı olmayan bir yönetim modeli ile işletilmesi gereklidir. Öte yandan 2016 EXPO Fuarı hedefinin yarattığı yeşil alan ihtiyacı da Vakıf Zeytinliği alanının korunması ve değerlendirilmesi konusunda yeni bir perspektif yaratmıştır. Alanın yeşil örtüsü bozulmadan “çiçek ve çocuk” temasına uygun bir proje ile değerlendirilmesi son derece yararlı bir proje olacaktır. Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü yetkililerinin ve tüm ilgili kurum ve kuruluşlarının ihale sürecini bu açıdan yeniden değerlendirmelerinde fayda görüyoruz.”

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2022 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002