Büyük önderin vizyonu, yolumuzu aydınlatıyor

9 Kasım 2017 Perşembe

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79’uncu yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.


Büyük önderin vizyonu, yolumuzu aydınlatıyor

 

Büyük önderin yalnızca Türk milletinin değil, tüm dünyanın örnek aldığı bir lider olduğunu kaydeden ATSO Başkanı Davut Çetin “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal edişinin 79’uncu yıldönümünde sevgi, saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

ATSO Başkanı Çetin açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Her 10 Kasım’da Atamızı kaybettiğimiz 09.05’de çalan siren ile acımızı kalbimizin en derininde saplanan bir bıçak gibi hissediyoruz. Ancak bize düşen 10 Kasım’ları bir yas günü haline getirmek değil, O’nun hedeflerini, fikirlerini hissetmek, ülkemiz için ortaya koyduğu ve halen geçerliliğini koruyan vizyonu hayata geçirmek üzere çalışmaktır. Kendisi bir konuşmasında ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ sözüyle bizlere gerekli mesajı vermiştir.

Bugün bile bütün dünyanın saygıyla andığı Büyük Atatürk’ün vizyonu halen yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Bizler, Türkiye Cumhuriyeti’ni en ileri medeniyetler seviyesine taşıma sorumluluğuyla çalışmak ve üretmek sorumluluğuna sahibiz. Milletimizde, bu önemli sorumluluğu yerine getirecek güç ve kudret bulunmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle bizlere Türkiye Cumhuriyeti gibi eşsiz bir hazine bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimizin bugünlere ulaşması uğruna canını, bilgisini, emeğini ortaya koyan tüm ecdadımızı sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum."

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination