Case Projesi

 

Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBRES), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği, Hırvatistan Ekonomi Odası ve Romanya Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde, işletmelerin AB katılım sürecinde müktesebat uyumu uygulamalarına ilişkin farkındalıklarını artırmak ve Odaların AB katılım sürecini yönetebilme kapasitelerinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla başlatılan CASE Projesi çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

 

Proje çerçevesinde Türkiye, Romanya, Bulgaristan ve Hırvatistan’dan toplam 20 Ticaret ve Sanayi Odası çalışanı, 27-28 Ekim 2008 tarihlerinde Hırvatistan’ın Zagrep kentinde “Kurumsal ve Sosyal Sorumluluk” (Corporate and Social Responsability-CSR) konusunda gerçekleştirilen eğitime katılmıştır.

 

CASE projesinde, “İşletme Destek Programı 2006” kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen, Hırvatistan, Türkiye, Romanya ve Bulgaristan’da faaliyet gösteren işletmelerin, Topluluk müktesebatı ile ilgili farkındalık düzeylerinin arttırılmasını amaçlanmıştır.

 

Sözkonusu proje çerçevesinde, işletmelere “kurumsal ve sosyal sorumluluk” alanında bilgilendirme hizmeti sağlanmış, yukarıda adı geçen dört ülkede toplam 100 şirketin ziyaret edilmiştir. Odamız üyesi toplam 6 firmaya uygulanan sosyal sorumluluk projesi  kapsamında, Odamız uzmanı tarafından firmalar ziyaret edilerek bu alanda yapılması gereken çalışmalar ile ilgili bilgiler verilmiştir.

 

 

Hizmetlerimiz
Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Antalya Kadın Müzesi
  • Fuar