Hizmetlerimiz

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortak kurum olarak yer aldığı AB Projesi tamamlandı.
 
Avrupa Birliği, Hayatboyu Öğrenme Programları kapsamında, LdV Ortaklık Projeleri, 2008 yılı başvuru döneminde, Antalya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi koordinatörlüğünde hazırlanan VETforAll adlı proje etkinlikleri tamamlanmış olup, final raporu hazırlanmıştır.
 
Projeye katılan yerel ortak kurumlar:
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası,
Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü,
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü’dür.
 
Proje konusu; mesleki ve teknik eğitim kurumlarında ya da işletmelerde, zihinsel yetenekleri normal sınırlar içinde ya da üstünde olmakla birlikte, farklı nedenlerden dolayı öğrenme sorunları yaşayan bireylerin, öğrenme güçlüklerinin çeşitli yöntemlerle tespit edilip, bunları aşabilecek yöntemler geliştirmeyi hedeflemektedir.

Projenin Avrupa ortakları olarak, Almanya ve Hollanda’dan mesleki eğitim kurumları yer almıştır. Projemizle ilgili çalışma ziyaretleri, 25-29 Kasım 2008’de Almanya-Berlin’de, 9-16 Mayıs 2009’da Hollanda Maastricht ve Eindhoven’da yapılmış olup, final programı, 11-16 Ekim 2009’da Antalya’da gerçekleştirilmiştir. Projenin yurt dışında yapılan programlarına, 4 ortak kurumdan 7 kişi katılmış olup, toplam 9 hareketlilik yapılmıştır.
 
Projemizin faaliyetleri özet olarak şunlardır:
Mesleki eğitimdeki bireylerin, öğrenme güçlüklerinin çeşitli yöntemlerle belirlenmesi için çalışmalar yapılmış, konuyla ilgili olarak, uzman kişilerce çeşitli anketler oluşturulmuştur.

Üç ayrı ülkeye karşılıklı hareketlilik yapılarak, konuyla ilgili uygulamaların paylaşımı sağlanmıştır.

Proje sonrası ortak kurumlar arası iş birliği güçlenmiştir. Konuyla ilgili görüş alış verişi ve değişik proje çalışmaları devam etmektedir.

Proje sonuçlarının çeşitli yöntemlerle ve internet sitesi (
www.vetforall.org.tr ) oluşturularak yaygınlaştırılması yapılmaktadır. Bu sitede, proje faaliyetleri, sonuçları ve çıktıları hakkında geniş bilgiler verilmiştir. Proje sonuçları ayrıca, koordinatör kurumun internet sitesinde (www.antalyaeml.k12.tr ) yayımlanmaktadır.
 

 

 

Hizmetlerimiz
Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Antalya Kadın Müzesi
  • Fuar