Gıda Kümesi

ATSO     ATSO      ATSO

Ekonomi Bakanlığı’nın 2010/8 sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliği kapsamında yürütülen ‘’ATSO Gıda Kümesi: Antalya Gıda Sektörünün Yurtdışında Rekabet Potansiyelinin Arttırılması Projesi’’ 2014 yılının Mayıs ayında destek kapsamına alınarak çalışmalarına başlamıştır.

Projenin amacı; Antalya’da gıda sektöründe faaliyet gösteren firmaların, ATSO önderliğinde ve ortak vizyon anlayışı ile yurtdışı pazarlara açılmaları, dış pazarlarda rekabet etme güçlerini arttırmaları ve ihracat odaklı büyümelerine yardım olanakları sağlamaktır. Projenin toplam süresi 3 sene olup, proje giderleri Ekonomi Bakanlığı tarafından %75 oranında desteklenmektedir.

Her biri Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı proje katılımları, gıda sektöründe tanınırlığı yüksek, kendi alt sektörlerinin lideri, istikrarlı bir yurtiçi ve yurtdışı müşteri tabanına sahip olan profesyonel ve güvenilir firmalardır. Kümelenme projemizin en güçlü noktası, katılımcı firmaların bir sinerji ortamında tamamlayıcı roller üstlenerek kaliteli gıda ürünleri ile bir süpermarketi doldurabilecek ürünler üretmeleridir.   Bunun yanı sıra, kümede yer alan sanayiciler, oteller, restaurantlar ve süpermarketler için ürettikleri gıda soğutma ekipmanları ile karayolu taşımacılığı için frigorifik kasalar ve soğutucular ile sektöre gıda koruma ve soğutma konusunda hizmet etmektedir.

ATSO GIDA KÜMESİ FİRMALARI:

1. ANTALYA YENİGÜN GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

2. BAHAR TAVUKÇULUK GIDA İNŞAAT TURİZM SANAYİİ VE TİCARET LTD.  ŞTİ.

3. BGS BURHANLAR GIDA TURİZM SANAYİ VE TİCARET A.Ş

4. D2 GIDA PAZARLAMA TURİZM TİCARET VE SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ

5.EKİCİLER SÜT GIDA TARIM HAYVANCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

6. ERSANLAR KONSERVE İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.

7. H.A.S. DORSE FRİGORİFİK KASA ÜST YAPI PANEL VE PREFABRİK YAPI SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

8. KAMAŞ KURUYEMİŞ GIDA VE TEMİZLİK MADDELERİ TARIM ÜRÜNLERİ TURİZM İNŞAAT TEKSTİL İMALAT İHRACAT İTHAALT SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ.

10. MEYTEK TESİSLER TEKNİK BAKIM ISITMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ ENDÜSTRİYEL MAKİNE İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ

11. ÖRSOĞLU TURİZM TİCARET VE SANAYİ ŞİRKETİ

12. PRENSES GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

13. YÖRÜKOĞLU SÜT VE ÜRÜNLERİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

 

 İletişim Bilgileri: Tel: 0242 314 3821 Faks: 0242 314 3752 E-posta: global@atso.org.tr

Hizmetlerimiz
Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2022 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002