Benim İşim Benim Geleceğim Projesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi (PYEII) Hibe Programı kapsamında hibe almaya hak kazanan “Benim İşim Benim Geleceğim Projesi”, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülmektedir. Söz konusu proje 12 ay sürecek olup, toplam bütçesi 372.199.57 AVRO ’dur.

Projenin genel hedefleri:

Genç istihdamını destekleyerek ve genç işsizlik oranını azaltarak daha çok kişinin istihdam edilmesi ve istihdamda kalmalarını sağlamaktır.

Projenin özel hedefleri:

1. Antalya ili ve bölgesinde turizm sektöründe en fazla ihtiyaç duyulan aşçı yardımcısı ve servis elemanı yardımcısı açığını gidermek.

2. Hedef gruba yönelik yenilikçi girişimcilik eğitimleri düzenleyerek bu alandaki bilgi ve becerilerini arttırmak.

3. Endüstri Meslek Lisesi 9. sınıf öğrencilerinin sağlıklı meslek seçimine ve iş hayatına geçişlerini kolaylaştırmak amacıyla rehberlik ve danışmanlık hizmeti vermek, işyerlerine mesleki gezi düzenleyerek özel sektör eğitim kurumları işbirliğini geliştirmek.

Projenin Getireceği Katkılar:

Aşçı yardımcılığı ve servis elemanı yardımcılığı eğitimlerine toplam 50 kişinin katılımı ve eğitimlerinin tamamlanması sağlanacaktır.

Girişimcilik eğitimine 40 kişinin katılımı sağlanarak, eğitimler gerçekleştirilecektir.

Girişimcilik ve simülasyon eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere iş planı hazırlama, danışmanlık hizmeti verilecektir.

Aşçı ve servis elemanı yardımcılığı eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere işbaşı eğitimleri verilerek ve istihdamları sağlanacaktır.

Başvuru sahibi, ortaklarının ve iştirakçilerin temsilcileri, usta öğreticiler ve başarılı kursiyerlerden oluşan bir heyet Almanya'ya bir çalışma ziyareti gerçekleştirilecektir.

I. Akdeniz Genç Girişimciliği Zirvesi düzenlenecektir.

Endüstri Meslek Lisesi 9. sınıf öğrencilerine iş ve meslek danışmanlığı hizmetini verilecek ve öğrenciler Oda üyesi işyerlerine mesleki gezi düzenlenecektir.

Hedef gruplara yönelik memnuniyet anketi uygulaması yapılacaktır.

Hedef Kitle

Antalya ili ve bölgesinde bulunan üniversite mezunu işsiz gençler, lise mezunu ve daha düşük öğrenim düzeyine sahip işsiz gençler, okulu terk eden gençler ve eğitimine devam eden gençlerdir.

Nihai Yararlanıcılar

Türkiye’deki işsiz gençler, işverenler, eğiticiler, girişimciler, proje ortakları ve iştirakçilerdir.

Hizmetlerimiz
Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Antalya Kadın Müzesi
  • Fuar