Antalya Mural ile Tanıştı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, kent merkezinin canlandırılması, kamusal alanda sanat ve sokak sanatına ilişkin farkındalığının artırılması ile Antalya’nın tanıtımına katkı sağlamak amacıyla “Mural Antalya” projesi hataya geçirildi.

Şehir Plancıları Odası Antalya Şubesi, ATSO Vakfı işbirliği, Jotun Boya sponsorluğunda gerçekleştirilen proje kapsamında, 21 Haziran-29 Haziran tarihleri arasında 6 mural sanatçısı, kent merkezinde yer alan 5 bina duvarında performanslarını sergileyerek Antalya’nın zengin doğası ve kültürünü özgün çalışmalarıyla duvarlara taşıdı.

Duvarlar Sanat Eserine Dönüştü
Roberto Rivadeneira, No More Lies, Ayşen Karakaya (sisomoo), Gamze Yalçın ile Girayhan Gürbüz ve Emrah Man’in sanat eserine dönüştürdüğü duvarlar;

1. Antalya Kültür Sanat Binası; Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Cad. No: 60 Muratpaşa/Antalya
2. Tolunaylar İş Merkezi; Kazım Özalp Cad. Kapalı Yol No: 34/B Muratpaşa/Antalya
3. Lütfi Yalçınkaya İş Merkezi; Elmalı Mah. Ömer Lütfi Yalçınkaya İş Merkezi 17.Sok. Muratpaşa/Antalya
4. Süreyya Apartmanı; Elmalı Mah. 25. Sok. Süreyya Apt. No: 5/A, Muratpaşa/Antalya
5. Yusuf Çıragöz İş Merkezi; Kışla Mah. 42. Sok. No: 6 Muratpaşa/Antalya

Aktörleri Anlatıyor: Antalya’da Mural Yapmak
Mural etkinlikleri yanı sıra, yan etkinlik olarak “Kamusal Alan: Tartışma Alanı” başlığı altında, alanlarında uzman konuşmaların katılımıyla 6 farklı çevrimiçi oturumla kentte kültür sanat ortamı, kamusal alanda sanat gibi konular ele alındı.

Etkinlikler, 3 Temmuz günü çevrimiçi yapılan “AKTÖRLERİ ANLATIYOR: ANTALYA’DA MURAL YAPMAK” başlıklı kapanış oturumu ile sona erdi. Moderatörlüğünü ATSO Vakfı Genel Müdürü Münevver Eminoğlu’nun yaptığı oturum, Mural Antalya küratörü Roxane Ayral ve 5 binayı Antalyalılarla buluşturan sanatçılar; Gamze Yalçın, Roberto Rivadeneiro, Sisomo (Ayşen Karakaya), No More Lies, Girayhan Gürbüz ve Emrah Man’in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Sessiz duvarların sanat eserine dönüştürüldüğü binalar ve diğer çalışmaları görmek için https://www.instagram.com/AntalyaKulturSanat/ ziyaret edebilirsiniz.

 Kurumsal İletişim Müdürlüğü

Hizmetlerimiz
Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2022 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002