Etkinlik Takvimi

Tarihi7 Şubat 2018 Çarşamba
BaşlıkTemel Rekabet Hukuku Bilgilendirme Semineri
Açıklama

Rekabet hukuku, hangi ölçekte olursa olsun tüm firmaların piyasalardaki faaliyetlerini etkileyen ve yönlendiren bir hukuk dalıdır. Rekabet kuralları, rakiplerle fiyatlar konusunda bilgi alışverişi yapılıp yapılamayacağından dağıtım sözleşmelerine konulması yasak olan hükümlere kadar geniş bir yelpazede düzenlemeler getirmektedir. Mal vermenin reddi de, aşırı fiyat uygulamaları da soruşturma konusu olabilmektedir. Hatta bazen firmaların başka firmalar tarafından devralınması dahi Rekabet Kurulunun iznini gerektirebilmektedir.

Rekabet Kurulu, firmaların yıllık cirolarının % 10’una kadar firmaları cezalandırma yetkisine sahip olduğu gibi, firmaları çeşitli davranışlara zorlayabilmektedir. Temel rekabet hukuku bilgisi, tüm sektörlerdeki firmalar için hem olası rekabet ihlallerinin önlenmesi hem de rekabet ihlallerine maruz kalan firmaların haklarını bilmeleri ve etkili bir şekilde kullanabilmeleri için gereklidir.

Söz konusu eğitiminin hedef çıktıları, rekabet hukukunun temel mantığını ve firmalar için dikkat edilmesi gereken noktaları katılımcılarla paylaşarak hatalı davranışlardan kaçınmalarını sağlamak ve bu hukukun kendilerine sunduğu olanaklar konusunda onları bilgilendirmektir.

Odamız tarafından “ATSO AKADEMİ” çatısı altında “Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi” işbirliğinde “Temel Rekabet Hukuku” bilgilendirme semineri ücretsiz gerçekleştirilecektir.

Seminere katılmak isteyenler; Odamız web sayfası (www.atso.org.tr) üzerinden online olarak başvuru işlemini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Seminerde, katılımcı sayısının sınırlı olması ve kayıtlarda başvuru sırasının dikkate alınması nedeniyle öncelikle online başvuruda bulunmanız tavsiye edilmektedir.

 

Eğitmenler   : Prof. Dr. N. Ayşe BOZTOSUN

Tarih            : 07 Şubat 2018

Saat             : 13:30-17:00

Yer               : ATSO Eğitim Salonu 4. Kat

Katılım Payı  : Katılım payı alınmayacaktır.

 

 

 Daha geniş bilgi için:

 Eğitim   Müdürlüğü

 Anıl Işıldağ  /Tel:  314 37 47

 Dilek Katırcı /Tel: 314 37 49

 Hasibe Ayaz/Tel: 314 37 51

 

 


« Geri Dön

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2019 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination