Etkinlik Takvimi

Tarihi13 Şubat 2018 Salı
BaşlıkMesleki Yeterlilik Belge Zorunluluğu Bilgilendirme Toplantısı
Açıklama

Malumlarınız olduğu üzere 26 Eylül 2017 tarihli ve 30192 sayılı Resmi Gazete’de “Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Getirilen Mesleklere İlişkin Tebliğ”  yürürlüğe girmiş olup,  mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirilen meslek sayısı 81’e çıkmıştır. Mesleki Yeterlilik Belgesi” ya da “Ustalık Belgesi” olmayan kişilerin çalıştırılması ve tespitinde işletmeye kişi başı 500 TL idari para cezası uygulanmaktadır. Ayrıca tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilen sınav ve belgelendirme kuruluşlarının gerçekleştireceği sınavlarda başarılı olan kişilerin belge masrafı ile sınav ücreti 31.12.2019 tarihine kadar İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanacaktır.

Bu kapsamda, işletmelerin bilgilendirilmesi ve farkındalık yaratmak amacıyla 13.02.2018 Salı günü saat 14:00’da Odamız Meclis Salonu'nda Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA’nın katılımları ile “Mesleki Yeterlilik Belgesi, Ulusal Mesleki Yeterlilik ve Standartlar, Belge Zorunluğu, Teşvikler” konulu bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir.

Söz konusu toplantıya katılımlarınızı bekleriz.

ATSO MESEM Müdürlüğü

LCV: Tuğgin BİLİRGEN - 0242 314 37 92   tbilirgen@atso.org.tr

         Tolga Cenk TÜRK - 0242 314 37 91   tturk@atso.org.tr


« Geri Dön

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2019 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination