Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’na

Cumhuriyetimizin 100. yılı için en büyük projelerden birisi olan Yüksek Hızlı Tren (YHT) Ağı Projesi kapsamında 2016 yılında 15 ilimiz, 2023 yılında ise Antalya ile birlikte birçok ilimiz YHT ağına dahil olacaktır.
Antalya 2016 yılında dünyanın en büyük organizasyonlarından birisi olan Botanik EXPO’ya ev sahipliği yapacaktır. Botanik EXPO, Olimpiyatlar, Dünya Futbol Şampiyonası ve Evrensel EXPO’dan sonraki en büyük uluslararası organizasyon olarak gösterilmektedir. “Çiçek ve Çocuk” temalı “EXPO 2016 Antalya”, Türkiye’nin almış olduğu en büyük uluslararası organizasyondur.

Diğer ülkeler EXPO için büyük altyapı projelerini 8-10 yıl öne alarak bu organizasyonu gerçekleştirmişlerdir. Bizler de 2016 EXPO Antalya organizasyonu için YHT projesinin 7 yıl öne çekilmesini arzu ediyoruz.

Türkiye bu projeyi öne alacak ve hızlandırarak yapacak güçtedir.

Antalya, YHT ağı ile Avrupa, İstanbul, Ankara ve Anadolu’ya bağlanmış olacak, EXPO’nun yaratacağı talep projenin geri dönüş süresini kısaltacaktır. Ayrıca bu hat Burdur ve Isparta illerimize de hizmet verecek, Batı Akdeniz bölgesinin kalkınmasına büyük katkı sağlayacaktır.

Diğer taraftan Antalya’ya sadece EXPO için gelmesi beklenen 8 milyon ziyaretçinin yanı sıra her yıl gelen 11 milyon yabancı ve 2 milyon yerli turistin hızlı tren hattı ile Anadolu’ya bağlanması tüm Türkiye’yi zenginleştirecektir. Dolayısıyla Antalya YHT projesi bütün Türkiye’nin projesidir.

“EXPO’ya Hızlı Trenle Gelin” çağrısına katılıyor, Antalya YHT Projesinin 2016 EXPO organizasyonuna yetiştirilmesi için gereğini arz ediyorum.Saygılarımla

Adı Soyadı
Meslek
E-Posta
Şehir
Güvenlik Kodu
Güvenlik Kodu
 
Şimdiye kadar kampanyaya toplam ( 4501 ) kişi destek vermiştir.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2022 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002