Almanya tamam sıra Moskova’da

13 Mart 2010 Cumartesi

ATSO Başkanı Budak, “Berlin Fuarı’nda Antalya ve ülkemize olan ilgi yüzümüzü güldürdü. Almanya’dan 2010 sezonu için moralle döndük” dedi. Türkiye’nin partner ülke olma fırsatını çok iyi değerlendirdiğini belirten Budak, dünyanın her yerinden binlerce turizm profesyoneline ve Alman ziyaretçilere Antalya ve Türkiye’nin turizm potansiyelinin başarıyla anlatıldığını dile getirdi


Almanya tamam sıra Moskova’da

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, Türkiye’nin en önemli turizm pazarlarından olan Almanya’da 10 - 14 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen “ITB Berlin Turizm Borsası”nda kelimenin tam anlamıyla Türkiye ve Antalya rüzgarı estiğini söyledi.

Türkiye’nin partner ülke olma fırsatını çok iyi değerlendirdiğini belirten Budak, dünyanın her yerinden binlerce turizm profesyoneline ve Alman ziyaretçilere Antalya ve Türkiye’nin turizm potansiyelinin başarıyla anlatıldığını dile getirdi.

ATSO Yönetim Kurulu olarak fuarda, Antalya heyeti ile birlikte çok sayıda ülke standını ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunduklarını anlatan ATSO Başkanı Budak, “Berlin Fuarı’nda Antalya ve ülkemize olan ilgi yüzümüzü güldürdü. Almanya’dan 2010 sezonu için moralle döndük” dedi.

Berlin Turizm Borsası’nda bu yıl turizme yönelik pek çok kurum ve kuruluşun ortak hareket ederek güçbirliği oluşturduğuna dikkat çeken ATSO Başkanı Budak, “Antalya Tanıtım ve Turizm Geliştirme A.Ş.”nin kuruluşunun tamamlanmasıyla yakalanan sinerjinin daha da artmasını ümit ettiğini vurguladı.

ATSO’nun liderliğinde yeniden yapılanan Antalya Kongre Bürosu’nun önümüzdeki dönemde Antalya turizminin çeşitlenmesinde etkin rol üstleneceğini belirten Budak, Antalya’nın turizm potansiyelini, uluslararası pazarda daha etkili bir şekilde tanıtarak, turizmi 12 aya yayma hedefinde olduklarını söyledi.

Berlin Fuarı’nın ardından Antalya turizminin bir diğer önemli pazarı olan Rusya’nın başkenti Moskova’da 17 – 20 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek Moskova Turizm Fuarı için çalışmalara başladıklarını belirten Budak, “Antalya bölgesindeki turizme yönelik tanıtım aktörleri olarak güçbirliği yaparsak, önümüzdeki dönemde küresel pazarda daha etkili bir tanıtım gerçekleştirebiliriz. Berlin Turizm Borsası çok başarılı geçti. Şimdi önümüzde Moskova Turizm Fuarı var. Antalya ve Türkiye olarak aynı başarıyı orada da yakalayacağımızı ümit ediyorum” diye konuştu.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002