1.Yöresel Ürünler Fuarı “YÖREX”, 28 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında yapılacak

17 Mart 2010 Çarşamba

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Yardımcısı Güray Parlak, Antalya’daki tüm tatları fuara gelen misafirlerle buluşturmayı planladıklarını belirterek, “Fuar organizasyonu çerçevesinde bir gece düzenleyip Antalya’ya gelen misafirlerimize, Hibeş’ten şakşukaya, şiş köfte piyazdan zeytinyağlı yemeklerimize, kabak tatlımızdan, kulaklı çorbamıza kadar her türlü tatlarımızı tattırmak istiyoruz” dedi.


1.Yöresel Ürünler Fuarı “YÖREX”, 28 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında yapılacak

ANTALYA (İHA) - Antalya Ticaret Borsası (ATB), Antalya Ticaret Odası ve BAGEV öncülüğünde 28 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek ‘1.Yöresel Ürünler Fuarı’na Antalya’nın tüm dinamikleri destek veriyor. ATB’de biraraya gelen kamu kurum ve kuruluşları ile meslek örgütleri ve sivil toplum örgütleri temsilcileri fuarın hem Antalya’nın tanıtımı hem de Anadolu’da yıllardır varlığını sürdüren yöresel ürünlerin tanıtımı için önemli olduğuna dikkat çekerken, fuarın daha fazla kitleye ulaşması için elerinden gelen desteği vereceği sözünü verdi. Antalya Ticaret Borsası’nın düzenlediği YÖREX Bilgi Paylaşım Toplantısı’na, Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin, Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Ramazan Kayar, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sezai İrtem, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı İlknur Selçuk Köker, ATSO başkanı Yardımcısı Güray Parlak, Akdeniz Üniversitesi’nden Rana Demirer, ANFAŞ Genel Müdür Yardımcısı Server Seçer, ATAV’dan Ali Yaylacı, BATEM’den Metin Kaya, Antalya İhracatçı Birlikleri’nden Osman Uysal ile Tarım İl Müdürlüğü’nden Ahmet Sidan katıldı.

Anadolu’nun geçmişi Antalya’da sergilenecek

ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, 28 Nisan-1 Mayıs 2010 tarihleri arasında Antalya Expo Center’de düzenlenecek 1. Yöresel Ürünler Fuarı’yla ilgili katılımcılara bilgi verirken, kurumların fuara desteğinin nasıl olabileceği konusunda fikir alışverişinde bulundu. Fuarda Anadolu’nun 10 bin yıllık geçmişinin Antalya’da sergileneceğini belirten Çandır, bunun hem Antalya’nın tanımı için hem de ürünlerin dünyaya tanıtımı için iyi bir fırsat olacağını kaydetti. Çandır, “Başlangıçta küçük çaplı düşündüğümüz fuar uluslar arası düzeye kadar ulaştı. Sahaya çıktığımızda ne kadar isabetli bir iş yaptığımızı daha iyi anlıyoruz. Fuara katılım konusunda geri dönüşümler umduğumuzdan daha iyi. Özellikle turizm müdürlüklerinden, esnaf odalarından, belediyelerden fuara katılım ve destek bekliyoruz” diye konuştu.

Antalya sofrası” kurulacak

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Yardımcısı Güray Parlak ise ATSO’da 41’inci grup olarak yeme içme sektörünü temsil ettiklerini belirterek, “Biz de ATSO olarak fuara destek olacağız. Böyle bir fuarın Antalya’da yapılması bizim için onur verici. Sayın Ali Çandır’a böyle bir fuara öncülük ettiği için çok teşekkür ediyorum” dedi. Antalya’daki tüm tatları fuara gelen misafirlerle buluşturmayı planladıklarını anlatan Parlak, “Fuar organizasyonu çerçevesinde bir gece düzenleyip Antalya’ya gelen misafirlerimize, Hibeş’ten şakşukaya, şiş köfte piyazdan zeytinyağlı yemeklerimize, kabak tatlımızdan, kulaklı çorbamıza kadar her türlü tatlarımızı tattırmak istiyoruz” diye konuştu.

Antalya’nın markalaşmasına katkı sağlayacak

Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin, Anadolu’nun değerlerinin böyle bir Antalya’da tanıtılacak olmasının önemine vurgu yaparken, “Kaybolmaya yüz tutmuş çok sayıda değerimiz var, bu fuar değerlerimize sahip çıkmanın en güzel örneği olacak. Fuar Antalya’nın markalaşmasına da katkı sağlayacak” dedi. Erçin, 80 ilin tarım müdürlükleriyle fuara katılım konusunda görüşme yapacaklarını kaydetti.

Fuara destek sözü

Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Ramazan Kayar, çok sayıda şehirde kaybolmaya yüz tutmuş ürünler olduğunu belirterek, bunların ticari hayata kazandırılması konusunda fuarın önem taşıyacağını söyledi. Kayar, fuara destek sözü verdi.

Turistler mutlaka görmeli

İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı İlknur Selçuk Köker de tur operatörleri ve rehberlerin fuar tarihlerinde yapılacak tur programına fuarı da almaları konusunda girişimde bulunacaklarını belirterek, “Anadolu’nun değerlerini turistler mutlaka görmeli. Bu nedenle rehberler ve tur operatörlerinden fuarı tur programına almalarını isteyeceğiz” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002