Manşet Haberleri

31 Aralık 2009 Perşembe

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, “Büyük milletimizin 2010 yılına sarsılmaz bir güven duygusuyla, birlik ve beraberlik içerisinde girmesini ve yeni yılın ülkemize ve bütün insanlığa huzur ve refah getirmesini diliyorum” dedi.


Manşet Haberleri

Yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınlayan ATSO Başkan Budak, mesajında Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “‘… Bir yurdun en değerli varlığı, yurttaşlar arasında ulusal birlik, iyi geçinme ve çalışkanlık duygu ve yeteneklerinin olgunluğudur. Ulus varlığını ve yurt erginliğini korumak için, bütün yurttaşların canını ve her şeyini derhal ortaya koymaya karar vermiş olmak, bir ulusun en yenilmez silâhı ve korunma aracıdır. Bu sebeple, Türk ulusunun yönetiminde ve korunmasında ulusal birlik, ulusal duygu, ulusal kültür en yüksekte göz diktiğimiz ülküdür...” sözlerini hatırlattı.”

Budak mesajında şunları kaydetti;“Takvim yılının bitiş ve başlangıç dönemleri bireyler gibi ülkelerin de durum değerlendirmesi yaptıkları, ortak hedeflerin gözden geçirildiği günlerdir.

Geçen bir yılın hanesine ekonomik ve sosyal alanda yeterince olumlu not yazamayacağımız açıktır. Önemli olan bu sorunlar karşısında toplumun ve özellikle gençlerimizin ümitsizliğe veya yılgınlığa kapılmaması, ülkemizin geleceğine duyulan güvenin, ulusal birlik ve bütünlük duygusunun, sosyal adalet duygusunun zayıflamaması ve bir yılın değerlendirilmesinden çıkarılacak derslerle ekonomik ve sosyal sorunların çözümü için gerekli adımların atılmasıdır. 

Bu nedenle yeni yıla girerken, genç Türkiye’mizin daha güçlü bir ekonomiye, daha yüksek bir refah ve dayanışma düzeyine ulaşacağına, Atatürk’ün belirlediği demokratik, laik, çağdaş hukuk devleti hedefine doğru birlik ve beraberlikle ilerleyeceğine olan inancımızı bir kez daha vurguluyoruz.

Antalya olarak yeni yılı, turizm rakamlarında ifade edilmeyen onbinlerce yerli ve yabancı konuğumuzla birlikte karşılamaktan mutluluk duyuyoruz.  İlimizin bu dönemleri her yıl daha da artan bir çoşku ve heyecanla yaşamasını temenni ediyoruz.

Bu duygularla değerli Antalyalılara ve yeni yıla Antalya’da giren bütün konuklarımıza mutlu yıllar diliyoruz.” 

 

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002