Basında Türkiye-AB İlişkilerinin 50 Yılı Sergisi

12 Ocak 2010 Salı

Antalya'da, Basında Türkiye-AB İlişkilerinin 50 Yılı Sergisi açıldı.


Basında Türkiye-AB İlişkilerinin 50 Yılı Sergisi

ANTALYA (A.A) - ANTALYA (A.A) - Antalya'da, Basında Türkiye-AB İlişkilerinin 50 Yılı Sergisi açıldı.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), AB Bilgi Merkezi ve Antalya Gazeteciler Cemiyetinin iş birliğiyle düzenlenen serginin açılışı, Divan Talya Oteli'nde törenle yapıldı.

Antalya Vali Yardımcısı Mehmet Seyman, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'nin AB macerasının 50 yıl sürdüğüne dikkati çekerek, ''Devlet hayatında 50 yıl çok uzun bir süre. Türk toplumu AB konusunda bilgilendiyse bu basın sayesinde oldu. Toplumun bu sürece tepkisini de basın duyurdu'' dedi.

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak ise serginin amacının Türkiye ile AB ilişkilerinin medyaya nasıl yansıdığını ortaya koymak olduğunu söyledi.
Budak, ''Sergi kapsamında Ankara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Araştırma ve Uygulama Merkezince yapılan araştırmada, başta Hürriyet, Milliyet, Cumhuriyet, Sabah, Radikal, Ulus, Birgün, Zaman, Yeniçağ, Yeni Yüzyıl gibi gazeteler ele alınmıştır. Sergide, bu gazetelerden seçilmiş 100 kupür bulunmaktadır'' diye konuştu.

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni de Türk medyasının AB konusunda sınav verdiğini, Türk halkının yüzde 90'ının AB konusunda fazla bilgisi olmadığını, bu konuda medyanın daha büyük rol oynaması gerektiğini kaydetti. Sergi, 17 Ocak Pazar gününe kadar açık kalacak.

Sergide yer alan tüm gazete görsellerine ulaşmak için tıklayınız.
http://ataum.ankara.edu.tr/50yilsergisi.htm

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002