Makina ve Kimya Endüstrisi Sanayi ve Teknoloji Müzesi

5 Ocak 2018 Cuma

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü'nden alınan yazıda; "MKE Sanayi ve Teknoloji Müzesi, Ülkemizin tarihi boyunca sanayinin gelişim sürecini anlatması, sanayi ve teknolojik kültürel varlıkların bu günlere ve geleceğe taşınması, bu çerçevede MKE Kurumunun Türkiye sanayi tarihinin yazılmasında, birçok yeni kurumun ve Türkiye’nin üretim kültürünün oluşmasına yaptığı katkıları görünür kılmak, başta Kurumumuz olmak üzere ülkemizin sanayisine yön vermiş kurumlara ve kişilere ait eserler ile endüstri ve mühendislikle ilgili objelerin, belgelerin toplanması, ev sahipliği yapılması, araştırılması, korunması ve sergilenmesinin sağlanması amacıyla kurulmuştur." denilmektedir.


Bahsi geçen yazıda ayrıca, "Sanayi ve Teknoloji Müzemiz 22 Mayıs 2013 tarihinde kurulmuş olup o günden beri hizmet vermektedir. Gelecek nesillerin; daha bilgili ve donanımlı olarak, geçmişle geleceğin mukayesesini yapabilmelerinde müzemizin büyük katkısının olacağı düşüncesindeyiz.

Müzemiz; Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü Anadolu Meydanı (Tandoğan) - ANKARA yerleşkesinde olup, resmi ve dini bayram tatilleri ile pazar günleri hariç, haftanın 6 günü 09:00-17:00 saatleri arasında ziyaretçilere açıktır. Müzemizde giriş ücreti alınmamaktadır." denilmektedir.

İlgililere duyurulur.
Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2019 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination