Irak'ta Yatırım İmkanları

19 Şubat 2019 Salı

TOBB'dan gelen yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı'nın yazısına istinaden, Irak'taki Vasit Valiliği’nin Türk Şirketlerini Kut Şehrinde yer alan ve Vasit Vilayeti’nde bulunan en büyük alışveriş merkezi olma özelliği taşıyan Dubai Alışveriş Merkezi gibi tamamlanmış yatırım projelerinde perakende satış noktaları açmaya davet ettiği iletilmektedir.


Yazıda ayrıca; Merkezi Irak’a bağlı Bağdat, Basra, Necef ve Kerbela gibi önemli vilayetlerde yer alan büyük alışveriş merkezlerinin hemen hemen hepsinde özellikle hazır giyim ve ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren Türk Şirketleri’nin açtıkları birimlerde kendi markaları ile faaliyet gösterdikleri iletilmektedir. Söz konusu birimlerin önemli bir kısmının Bakanlıklarınca sağlanan Turquality/Marka ve Yurtdışı Birim Destekleri’nden de faydalandığı, Irak’ta anılan sektörlerde Türk malı ve hizmetinin kalite algısının yüksek olduğu da ifade edilmektedir.

Detaylı bilgi için T.C. Bağdat Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği'ne (E-posta: bagdat@ticaret.gov.tr) danışılabilir.

Üyelerimizin bilgisine sunulur.


AB ve Dış İlişkiler Müdürlüğü

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2019 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination