Odamızda HES kodu bildirme ve sorgulama zorunluluğu 17 Eylül’de uygulanmaya başlayacak

16 Eylül 2020 Çarşamba

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanlar ve ziyaretçi girişlerinde uygulamaya başlanan HES kodu bildirme ve sorgulama zorunluluğu, Odamız tarafından da 17 Eylül 2020 Perşembe günü uygulanmaya başlanacaktır.


Antalya İl Hıfzısıhha Kurulu’nun 15 Eylül tarih, 2020/85 nolu kararı uyarınca, bahsi geçen tarihten itibaren hizmet binalarımıza (temsilciliklerimiz de dahil) girmek isteyen personel, üye, tedarikçi vd. tüm kişiler için HES Kodu sorgulaması yapılacaktır.

Bu doğrultuda;
a. Binaya girmek isteyen herkesin “HES kodu” edinerek bina giriş güvenlik görevlisine bildirmeleri gerekmektedir.

b. Güvenlik görevlisi tarafından HES Uygulaması ya da e-devlet sistemi kullanılarak sorgulama işlemi yapılacak olup, sonucu “RİSKSİZ” görünenlerin binaya girişlerine izin verilecektir.

c. Sorgulama sonucu “RİSKLİ” çıkan kişilerin binaya girişine izin verilmeyecek ve kolluk kuvvetlerine bilgi verilerek ilgili yasal işlemlerin yapılması sağlanacaktır.

HES Kodu edinme adımlarını içeren bilgilendirme dokümanı ekte yer almaktadır.

Önemle duyurulur.

Kurumsal İletişim Müdürlüğü

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Lösev
TS 10002