(SON GÜN 30 NİSAN 2021) ÖNEMLİ VE SÜRELİ DUYURU-2020 Yılına Ait Yıllık İşletme Cetveli Verilmesi

27 Nisan 2021 Salı

6948 sayılı Sanayi Sicili Kanunu'nun 2'nci maddesi gereğince, sanayi işletmelerinin sanayi siciline kayıt edilmesi ve sanayi sicil belgesi almaları yasal bir zorunluluktur.

Sanayi Sicil Belgesi alan işletmeler aynı Kanunun 5'inci maddesine göre; her yıl bir yıllık faaliyetlerini gösteren yıllık işletme cetvellerini takvim yılı sonundan itibaren en geç dört ay içinde bağlı bulundukları Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine bildirmek zorundadırlar.

Bu çerçevede sanayi siciline kayıt olan işletmelerin 2020 yılına ait yıllık işletme cetvellerini Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yayımlanan SGM 2014/11 nolu Tebliğin 11'inci maddesi uyarınca e-devlet kapısı veya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı web sayfası Sanayi Sicil Bilgi Sistemi (https://sanayisicil.sanayi.gov.tr) üzerinden elektronik ortamda vermeleri gerekmektedir.

Bu kapsamda; söz konusu zorunluluğu yerine getirmeyenlere aynı Kanunun ilgili maddeleri uyarınca 2021 yılı için belirlenen 1.730,00 TL. idari para cezası uygulanacaktır. İlgililerin 2020 yılına ait yıllık işletme cetvellerini 30 Nisan 2021 tarihi bitimine kadar elektronik ortamda bildirmeleri önem arz etmektedir.

*Yıllık İşletme Cetveli girişine başlandığı halde “İl Müdürlüğüne Gönder” butonuna basılmayarak gönderme işlemi tamamlanmayan cetveller Kanunun 5 inci maddesi gereği gönderilmemiş sayılacaktır. (Son Gün 30 Nisan 2021)

DİKKAT: Yıllık İşletme Cetveli bilgilerini girdikten sonra İL MÜDÜRLÜĞÜNE GÖNDER butonuna basmanız gerekmektedir.    

Bilgilerinize sunulur.  

 

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2021 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • İlan
TS 10002