Güvenli Turizm Sertifikası

30 Nisan 2021 Cuma

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Küçük ve Orta Ölçekli Konaklama Tesislerinin Güvenli Turizm Sertifikası Almasına Destek Oluyor.


Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde hazırlanan “Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı, tatilini ülkemizde geçirecek tüm yerli ve yabancı ziyaretçilere ulaşımdan konaklamaya, tesis çalışanlarından yolcuların kendi sağlık durumuna uzanan geniş bir yelpazede alınması önerilen tedbirleri kapsamaktadır.

 

Güvenli Turizm Sertifikası, 01.01.2021 tarihinden itibaren oda sayısı 30 ve üzeri olan konaklama tesisleri için zorunlu, oda sayısı 30’dan az olan konaklama tesisleri ve diğer alanlar için ise isteğe bağlı olmuş, sertifikayı almak isteyen tesisler yetkili uluslararası akreditasyon kuruluşlarına başvuruda bulunmuşlardır. Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı çerçevesinde turizm personeli öncelikli aşı grubuna alınmıştır.

 

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Kovid-19 ile etkin mücadele etme ve böylece turizmi güvenilir kılma çalışmalarını güçlendirmek amacıyla, 30 oda altı 0-40 yatak kapasiteli konaklama tesislerinin de Güvenli Turizm Sertifikası almalarına destek olacağız.

 

Küçük ve orta ölçekli otellerin de öncelikli aşılama programında yer alınmasını sağlayacak Güvenli Turizm Sertifikası için akredite bir belgelendirme kuruluşu ile yaptığımız protokol kapsamında, 400.-TL+KDV olan aylık belge bedelinde %25 oranında bir indirim alınmıştır.  

 

Bununla birlikte, her bir üye konaklama tesisi için aylık 300.-TL+KDV olan belge bedelinin %25’i, yani 75.-TL.+KDV’sı Odamız bütçesinden karşılanacaktır.

 

Anlaşma yapılan belgelendirme kuruluşu, işbirliğinin aksamadan yürütülmesi için Oda üyelerinin denetimine öncelik verecek ve olabilecek en hızlı şekilde denetimleri gerçekleştirecektir.

 

Güvenli Turizm Denetim ve Sertifikasyon hizmetinden faydalanacak üyelerin listesi ilgili belgelendirme kuruluşuna Odamız tarafından ulaştırılacak ve Belgelendirme kuruluşu bu listeyi esas alarak denetim ve belgelendirme çalışmasını yapacaktır.

 

Oda üyesi işletmelerin Güvenli Turizm Denetim ve Sertifikasyon hizmetinden yıl boyu faydalanmalarını sağlamak için belgelendirme kuruluşu tarafından ilgili işletme ile de ayrıca sözleşme (taahhütname)  yapılacaktır. Bir aylık Güvenli Turizm Denetim ve Sertifikasyon hizmeti talepleri dikkate alınmayacaktır. Denetimler sertifikaların devamlılığı için her ay gerçekleştirilecektir.

 

Sadece turizm sezonunda faaliyet gösterdiğini belgeleyen Oda üyesi konaklama tesisleri de bu hizmetten faydalanabileceklerdir.

 

Başvuru için ekli dilekçenin eksiksiz olarak doldurularak Odamıza teslim edilmesi gerekmektedir.  

 

Sektör mensubu üyelerimize duyurulur.

 

 

İletişim:

Meslek Komiteleri Müdürlüğü

Telefon : 0242 314 37 33 – 30

Faks     : 0242 314 37 38

E-posta : info@atso.org.tr

 

 

 

İlgili Dosyalar :

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2021 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • İlan
TS 10002