KOBİ'lere Yönelik Menfaat Sağlayıcı Çalışmalar

17 Şubat 2012 Cuma

KOSGEB destekleri ve mevzuatına ilişkin gelişmeler www.kosgeb.gov.tr internet adresi ve/veya basın yoluyla hedef kitleye açıklanmakta, desteklerin duyurulması, takibi işlemleri ile ilgili olarak üçüncü şahıs ve işletmelere yetki verilmemekte ve bu süreçler KOSGEB personeli tarafından yerine getirilmektedir.


İstanbul merkezli bir danışman işletme, Antalya’daki KOBİ’leri telefonla arayarak veya ziyaret ederek kendilerine “KOSGEB’den hibe kredi çıkaracaklarını” bunun yanı sıra bazı ücretsiz hizmetleri de sağlayacaklarını belirtilerek menfaat temin etme yoluna gitmeye çalışmaktadır.

KOBİ’lerin bilgi eksiklerinden faydalanarak KOSGEB adını ve logosunu kullanan, menfaat temin etmeye yönelik faaliyet gösteren çeşitli kişi ve kuruluşlara yönelik KOSGEB tarafından hukuki süreç başlatılacaktır. 

İşletmelerin bu tip bilgilendirme ve yönlendirmelere maruz kalarak mağdur olmamaları hususunu üyelerimizin bilgilerine sunarız.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2021 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • İlan
TS 10002