D-8 İş Forumu

31 Mart 2021 Çarşamba

TOBB'dan Odamıza gelen bilgilendirmede, ülkemiz ile Bangladeş, Endonezya, İran, Malezya, Mısır, Nijerya ve Pakistan'dan oluşan Gelişen Sekiz Ülke (D-8) Ekonomik İşbirliği Teşkilatının, üye ülkeler arasında kalkınmaya yönelik işbirliğini geliştirmek, ekonomik ve sosyal ilişkileri zenginleştirme amacıyla 1997 yılında kurulmuş olan bir örgüt olduğu iletilmiştir.


Türkiye'nin D-8 Dönem Başkanlığına bağlı olarak D-8 Ticaret ve Sanayi Odaları (D-8 TSO) Dönem Başkanlığı TOBB tarafından yürütülmektedir. 8 Nisan 2021 tarihinde düzenlenecek olan D-8 10. Zirvesi ile D-8 Dönem Başkanlığı'nın Bangladeş'e devredilecek olması nedeniyle, D-8 TSO Dönem Başkanlığı Bangladeş Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu'na devredilecektir.

 

Bu çerçevede, D-8 10. Zirvesi'nin yan etkinliği olarak 5 Nisan 2021 tarihinde 11:00-13.40 saatlerinde (Türkiye saati ile) TOBB ve Bangladeş Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu işbirliğinde video konferans yöntemiyle D-8 İş Forumu düzenlenecektir.

 

Anılan İş Forumu'na TOBB ve D-8 TSO Başkanı Sn. Rifat Hisarcıklıoğlu iştirak edecektir.

 

İngilizce-Türkçe simültane tercüme hizmeti sağlanacak olan söz konusu Forumun taslak programı ekte  sunulmakta olup, katılmak isteyen üyelerimizin https://www.d8dhaka.com/registration/ web sitesinden  (Registration for Virtual D-8 Business Forum) kayıt yapmaları gerekmektedir.

 

Üyelerimizin bilgisine sunulur.

 

Dış İlişkiler Müdürlüğü

İlgili Dosyalar :

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2021 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002