Lorenzo Natali Gazetecilik Ödülü

12 Temmuz 2010 Pazartesi

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’ndan alınan yazıda, 2010 Lorenzo Natali Ödülü başvurularının başladığı belirtilmektedir. 1992 yılında Avrupa Komisyonu tarafından başlatılan Lorenzo Natali Ödülü İnsan Hakları, Demokrasi ve Kalkınma konularına bağlılıklarını göstermiş gazetecilere verilmektedir. Önceleri yazılı ve elektronik basına yönelik olan Ödül 2008 yılında radyo ve televizyon gazetecilerine de açılmıştır.


Lorenzo Natali Ödülü insan hakları, demokrasi ve kalkınma konularını ele alan basın mensuplarına verilmektedir. Başvuru sahibi birey veya grup yarışmaya, 1 Temmuz 2009 tarihiyle 30 Haziran 2010 tarihleri arasında basılmış veya yayımlanmış sadece tek bir gazetecilik eseriyle (veya konuyla ilgili bir seri çalışmanın bir bölümüyle) katılabilir.

2010 Lorenzo Natali Ödülü Afrika, Arap Dünyası ve Orta Doğu, Asya Pasifik coğrafyası, Avrupa ile Güney Amerika ve Karayipler olmak üzere beş bölgedeki yazılı medya organlarında, online ortamda, radyo ve televizyonda görev yapan medya mensuplarına açıktır.

5000 Euro tutarındaki Natali Büyük Ödülü bağımsız bir jüri tarafından belirlenecek en iyi çalışmayı sunan gazeteciye verilecektir. Son başvuru tarihi 31 Ağustos 2010 olup, başvurulara ilişkin detaylar ekte bulunmaktadır.

İlgili Dosyalar :

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2021 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002