Meteorolojik Değerlendirme - Hava sıcaklıkları hissedilir derecede azalacak. Kuvvetli sağanak, kar yağışları ve fırtınaya dikkat!

22 Mart 2021 Pazartesi

Meteoroloji 4.Bölge Müdürlüğü verilerine göre yarın (23.03.2021 Salı günü) Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sisteme ek olarak, Balkanlar üzerinden gelen soğuk bir sistemin bölgemizi etkileyeceği, 23.03.2021 Salı günü bölgemizde yağışların yer yer kuvvetli olacağı, genellikle sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, zamanla iç kesimlerde karla karışık yağmur, yükseklerinde kar yağışı şeklinde görüleceği, rüzgârın da güney yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.


Çarşamba ve Perşembe günleri ise yağışların, sahilde sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur, iç kesimlerin yükseklerinde ise kar şeklinde devam edeceği, yağışlı sistemin 25.03.2021 Cuma gününden itibaren doğu kesimlere çekilerek bölgemizdeki etkisini kaybedeceği; Hava sıcaklıklarının, Salı günü iç kesimlerden başlayarak, hafta ortasından itibaren hissedilir derecede (6-10 °C) azalacağı tahmin edilmektedir.

Bölgemizde beklenen soğuk hava, yer yer kuvvetli sağanak ve kar yağışları, kuvvetli rüzgâr ve fırtınanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, meteorolojik tahmin ve uyarıları dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir.

Kurumsal İletişim Müdürlüğü

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2021 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002