TOBB, TOBB ETÜ ve Global AI Hub İşbirliğinde Yapay Zeka Eğitimleri

8 Mart 2021 Pazartesi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden gelen yazıda; TOBB, TOBB ETÜ ve Global AI Hub “Yapay Zeka Eğitim ve Farkındalık Projesi” kapsamında verilecek eğitimler ile farkındalığı, kalifiye insan gücünü artırmak ve katma değerli ve yüksek kaliteli projelerin yapılmasını sağlayarak yapay zeka ekosistemine katkı sağlamak ve insanları gelecekteki iş fırsatlarına hazırlamanın hedeflendiği belirtilmektedir.


Proje kapsamında lise ve meslek lisesi öğrencilerine, lise ve meslek lisesi öğretmenlerine, üniversite öğrencilerine, akademisyenlere, girişimcilere, KOBİ’lere ve şirket çalışanlarına eğitimler verilecek olup. eğitimlere, kayıt yaptırılarak ücretsiz olarak katılım sağlanabileceklerdir. Eğitimleri başarıyla tamamlayanlara, TOBB, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) ve Global AI Hub tarafından sertifika verilecektir.

Eğitim programları, teknik ağırlıklı ve farkındalık yaratmaya yönelik (teknik olmayan) eğitimler şeklinde uygulanacak olup. teknik ağırlıklı eğitimlerde  “Python’a Giriş” ve “Makine Öğrenmesi’ne Giriş” kursları verilerek, temel yapay zeka uygulamaları ile tanışmaları sağlanacaktır. Farkındalık yaratmaya yönelik eğitimlerde ise “Yapay Zeka” ve “Robotik Süreç Otomasyonu Teknolojileri” eğitimleri verilecektir. Eğitimler ve beraberinde düzenlenecek webinarlar ile katılımcılara bu teknolojiler ve kendi alanlarına nasıl entegre edebilecekleri konusunda farkındalık yaratılması amaçlanmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Python Programlamaya Giriş

Üyelerimizin bilgilerine sunulur.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2021 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002