Koronavirüs Tedbirlerinin Kademeli Şekilde Kaldırılarak Normalleşme Sürecine Geçiş

4 Mayıs 2020 Pazartesi

Koronavirüs kapsamında alınan tedbirlerin kademeli şekilde kaldırılarak normalleşme sürecine geçileceğine ilişkin 4 Mayıs tarihinde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir açıklama yapıldı.


 Söz konusu açıklama kapsamında;
- Aralarında İlimizin de bulunduğu 7 ile (Aydın, Antalya, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla) hava, kara ve deniz yoluyla yapılacak giriş/çıkış kısıtlaması kalkacak.

- Gereken temizlik şartlarının sağlanması, randevu sistemiyle çalışılması ve koltuk sayısının yarısı kadar müşteriye hizmet verilmesi şartıyla, berber, kuaför, güzellik salonu gibi işletmeler 11 Mayıs'ta faaliyete geçebilecek.

- Sağlık Bakanlığının ve Ticaret Bakanlığının belirlediği kurallara uyulması şartıyla alışveriş merkezleri 11 Mayıs'tan itibaren hizmet vermeye başlayabilecek.

- Giyim eşyası, ayakkabı, çanta, zücaciye gibi ürünlerin satıldığı işletmeler, belirlenen şartlara uymak kaydıyla, 11 Mayıs'ta hizmete açılabilecek.

- Sokağa çıkma yasağı bulunan 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar belirli gün ve saatlerde sokağa çıkabilecek.

Üyelerimize duyurulur.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası


Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2020 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
TS 10002