*Çalışma Saatleri Kısıtlamalarının Kaldırılması

1 Temmuz 2020 Çarşamba

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 30.06.2020 tarih ve E.10497 sayılı yazısı ile, Covid-19 salgınının yayılmasını ve vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesini engellemek için birçok umuma açık yerde tedbirler alındığı hatırlatılmıştır.


Buna göre; marketlerin 09.00-21.00 saatleri arasında, pazar/satış yerlerinin en geç saat 19.00’a kadar, berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför vb. iş yerlerinin 09.00-21.00 saatleri arasında, alışveriş merkezlerinin ise 10.00-22.00 saatleri arasında faaliyetlerini yürütmelerinin talep edildiği bildirilmiştir.

İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra her bir faaliyet alanı/iş kolu için alınması gereken önlemlerin ayrı ayrı belirlenerek, bu kural ve tedbirler çerçevesinde faaliyetlerin sürdürülmesinin sağlanmakta olduğu bildirilmiştir. Bu çerçevede Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından sektörel bazda yayımlanan rehberlerde belirtilen tedbirlere riayet edilmesi kaydıyla 01.07.2020 tarihinden itibaren marketler, pazar/satış yerleri, berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför vb. iş yerleri ile alışveriş merkezlerinin çalışma saatlerine yönelik kısıtlamaların kaldırıldığı ve söz konusu işletmelerin ruhsatlarında belirtilen saat aralıklarında faaliyette bulunabilecekleri bildirilmiştir.

İlgili üyelerimize duyurulur.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2021 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • İlan
TS 10002