Yeni Bir Geleceğe Yelkenler Fora Projesi

Merkezi Finans ve İhale Birimi (MFİB) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından açılan Aktif İstihdam Tedbirleri Hibe Planı kapsamında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın proje sahibi olduğu  149,336.91 Avro bütçeli “Yeni Bir Geleceğe Yelkenler Fora Projesi” yürütülmektedir. On iki ay sürecek proje kapsamında, işsiz veya işgücü piyasasında henüz yer almamış gençlerin işgücü piyasasına dahil olmalarının desteklenmesi hedeflenmektedir.
 
Bu çerçevede, yat ve tekne imalatçılığı sektörüne ara eleman yetiştirmeyi amaçlayan istihdam garantili laminasyon, doğramacılık, tesisatçılık ve boyacılık olmak üzere teorik ve pratik dersleri içeren kurslar 7 ay sürecek olan kursular açılmıştır.

Proje Ortakları
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası
Antalya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü
Antalya E. M. L. Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi Müdürlüğü
Antalya Serbest Bölge Yatırımcıları Derneği (ASDER)

Proje İştirakçileri
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası
Deniz Ticaret Odası- Antalya Şubesi
Antalya Serbest Bölgesi Müdürlüğü
Antalya Serbest Bölge İşleticisi A.Ş.

Proje Sonucu
Teori ve uygulamalı eğitimi başarı ile tamamlanmış olan kursiyerlerin sektörde istihdamını sağlamak projenin en önemli hedefidir.

Hizmetlerimiz
Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Antalya Kadın Müzesi
  • Fuar