19.Grup (Cam ve hırdavat) Meslek Komitesi

Komite Kararları :

KASIM AYI OLAĞAN TOPLANTI KARARLARI
6 Kasım 2019 Çarşamba

1) Odamız kayıtlarında yapılan tetkik neticesinde, Meslek Komitesi Üyesi Nihat Koçak-Antalya Koçaklar Ticaret’in 30.10.2019 tarihinde terkin edildiği tespit edildiğinden, söz konusu firmanın temsilcisi Nihat Koçak’ın komite üyeliği sona erdirilmiştir.
Bu çerçevede, sıradaki yedek üye Seyhan Cam Ticaret Limited Şirketi temsilcisinin meslek komitesi asil üyeliğine davet edilmesi hususunun Yönetim Kurulunun bilgisine sunulmasına oy birliği ile karar verilmiştir.
2) Yurtiçi Fuarlara Yönelik Katılım Organizasyonu Esasları doğrultusunda meslek grubu üyelerimizin yurtiçi fuar ziyaretlerinin Odamızca desteklendiği hatırlatılarak, “2020 Yılı Meslek Grubu Üyelerinin Yurtiçi Fuar Ziyareti Planlama Çizelgesi”nin oluşturulabilmesi için meslek komitesinin önerileri talep edilmiştir.
Bu çerçevede, 04-07 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan ”Avrasya Cam 2020 10.Uluslarası Cam Ürünleri ve Uygulamaları, Üretim-İşleme Teknolojileri ve Makineleri, Tamamlayıcı Ürün ve Kimyasalları Fuarı”, 22-25 Ekim 2020 tarihleri arasında Kayseri’de gerçekleşecek olan “Kayseri Kapı, Pencere, Cam Teknolojileri Fuarı“, 12-15 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan “4.Uluslararası İstanbul Hırdavat Fuarı”, ve ”9-12 Nisan 2020 tarihleri arasında Şanlıurfa’da gerçekleşecek olan “Şanlıurfa Yapı İnşaat Dekorasyon Fuarı”nın ziyaret edilmesinin uygun olacağı yönünde görüş bildirilmiştir.
3) 3. Grup (Madencilik) Meslek Komitesinin Ekim ayı olağan toplantısında; ekonominin durgun olduğu ve ciddi ekonomik sorunların yaşandığı bu dönemde elektriğe gelen zammı ele almışlardır.
Elektrik faturalarının; çiftçi, sanayici ve esnafın önemli bir maliyet unsuru, aile bütçesinde de önemli bir harcama kalemi olduğu ifade edilmiştir. Tüketicinin elektrik tüketim bedelinin yanı sıra, dağıtım, iletim, kayıp/kaçak, perakende satış hizmet, sayaç okuma bedeli, enerji fonu, TRT payı, elektrik tüketim vergisi ve KDV ödediği belirtilmiş olup, yapılan %14.90’lık zammın tekrar gözden geçirilmesi önerilmiştir. Son dönemde üst üste gelen elektrik zamları yüzünden sanayicilerin üretimi durdurma noktasına geldiği de vurgulanarak, geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşın cep yakan elektrik faturaları ile zor durumda kaldığı belirtilmiş olup, elektrik fiyatına yapılan son zammın tekrar gözden geçirilmesi maksadıyla konunun diğer komitelerde de değerlendirilerek, TOBB aracılığıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na yazı yazılması hususunun Yönetim Kurulu’na sunulmasına oy birliği ile karar verilmişti.
Bu çerçevede, 21.10.2019 tarih ve 2018/77 no.lu Yönetim Kurulu toplantısında, kararda bahsi geçen talebin uygunluğuna karar verilmiştir.
Yönetim Kurulumuzun kararı doğrultusunda yukarıda bahsi geçen konu, 19.Grup Meslek Komitesinin Kasım ayı olağan toplantısında değerlendirilmiştir. Yapılan değerlendirmeler neticesinde, üst üste yapılan zamların hem işyerlerini hem de vatandaşı olumsuz etkilediği ifade edilmiş olup, 3.Grup (Madencilik) Meslek Komitesinin talebinin yerinde olduğuna ve desteklenmesi gerektiğine oy birliği ile karar verilmiştir.« Karar Kayıtları Listesine Dön


Komite Etkinlikleri : Kasım, 2021
PztSalÇarPerCumCmtPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2021 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002