33.Grup (Motorlu taşıtlar alım ve satımı) Meslek Komitesi

Komite Kararları :

AĞUSTOS AYI OLAĞAN TOPLANTI KARARLARI
7 Eylül 2019 Cumartesi

1) Komite üyeleri tarafından, geçtiğimiz günlerde kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını %1’in altına indirmesinin inşaat ve emlak sektöründe son derece olumlu bir gelişme olduğu, bu durumun konut satışlarına olumlu etkilerinin olacağı, sektöre hareket getireceği ve bu durumdan birçok sektörün de zincirleme olarak olumlu etkileneceği dile getirilmiştir.
İnşaat sektörü ile birlikte otomotiv sektörünün de ülke ekonomisine hareket sağladığı, ivme kazandırdığı, iç piyasayı canlandırdığı ifade edilerek, başta taşıt kredisi faiz oranı olmak üzere, bireysel ve ticari kredi faizlerinde de indirime gidilmesi, bunun yanısıra 30 Haziran 2019 tarihi ile sona eren sıfır km otomobil alımında ödenen Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranlarında yapılan indirim teşvikinin, indirim oranlarının biraz daha arttırılarak uzatılması önerilmiştir.
Söz konusu önerilerin hayata geçirilmesi maksadıyla TOBB aracılığıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) nezdinde gerekli girişimlerde bulunulması hususunun Yönetim Kuruluna sunulmasına oy birliği ile karar verilmiştir.
2) Komite üyeleri tarafından, kentimizdeki trafik yoğunluğu ile ilgili yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur.
Buna göre, kentte trafik yoğunluğu yaşanan noktalardaki trafik lambalarının yeniden planlanarak, bahsi geçen yoğunluğun önlenmesi ve yoğun olan yol ağlarının daha etkin ve verimli kullanılması için akıllı sinyalizasyon trafik lambaları ile değiştirilmesi için çalışma yapılması maksadıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi UKOME Şube Müdürlüğüne bir yazı yazılması hususunun Yönetim Kurulu’na sunulmasına oybirliği ile karar verilmiştir.
3) Oda Sicil Müdürlüğünün hazırlamış olduğu “Nace Kodları” konulu Yönetim Kurulu sunuşu ve buna istinaden Yönetim Kurulumuzun 29.07.2019 tarih ve 2018-066 no.lu toplantısında almış olduğu 8 no.lu karar içeriği hakkında komite üyelerine bilgi verilmiştir.
4) Komite üyeleri tarafından; Odamız Yönetim Kurulu üyeleri, Meclis üyeleri, Meslek Komitesi Üyeleri, personeli, tüm oda üyeleri ve vatandaşların hayırlı ve huzurlu bir Kurban Bayramı geçirmesi temennisinde bulunulmuştur.« Karar Kayıtları Listesine Dön


Komite Etkinlikleri : Haziran, 2021
PztSalÇarPerCumCmtPaz
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2021 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • İlan
TS 10002