33.Grup (Motorlu taşıtlar alım ve satımı) Meslek Komitesi

Komite Kararları :

KASIM AYI OLAĞAN TOPLANTI KARARLARI
14 Kasım 2019 Perşembe

1) Yurtiçi Fuarlara Yönelik Katılım Organizasyonu Esasları doğrultusunda meslek grubu üyelerimizin yurtiçi fuar ziyaretlerinin Odamızca desteklendiği hatırlatılarak, “2020 Yılı Meslek Grubu Üyelerinin Yurtiçi Fuar Ziyareti Planlama Çizelgesi”nin oluşturulabilmesi için meslek komitesinin önerileri talep edilmiştir.
Bu çerçevede, 2-5 Nisan 2020 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek olan “Automechanica İstanbul Fuarı”nın ziyaret edilmesinin uygun olacağı yönünde görüş bildirilmiştir.
2) 3.Grup (Madencilik) Meslek Komitesinin Ekim ayı olağan toplantısında; ekonominin durgun olduğu ve ciddi ekonomik sorunların yaşandığı bu dönemde elektriğe gelen zam ele alınmış olup, elektrik faturalarının; çiftçi, sanayici ve esnafın önemli bir maliyet unsuru, aile bütçesinde de önemli bir harcama kalemi olduğu ifade edilmiştir. Tüketicinin elektrik tüketim bedelinin yanı sıra, dağıtım, iletim, kayıp/kaçak, perakende satış hizmet, sayaç okuma bedeli, enerji fonu, TRT payı, elektrik tüketim vergisi ve KDV ödediği belirtilmiş olup, yapılan %14.90’lık zammın tekrar gözden geçirilmesi önerilmiştir. Son dönemde üst üste gelen elektrik zamları yüzünden sanayicilerin üretimi durdurma noktasına geldiği de vurgulanarak, geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşın cep yakan elektrik faturaları ile zor durumda kaldığı belirtilmiştir.
Bu çerçevede, elektrik fiyatına yapılan son zammın tekrar gözden geçirilmesi maksadıyla konunun diğer komitelerde de değerlendirilerek, TOBB aracılığıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na yazı yazılması önerilmiştir.
Yönetim Kurulumuzca da uygun bulunan 3.Grup (Madencilik) Meslek Komitesinin önerisi 33.Grup Meslek Komitesinin Kasım ayı olağan toplantısında değerlendirilmiş olup, talebin bütün işverenleri çok yakından ilgilendirmesi nedeniyle çok yerinde olduğu ve desteklenmesi gerektiği ifade edilmiştir.« Karar Kayıtları Listesine Dön


Komite Etkinlikleri : Haziran, 2021
PztSalÇarPerCumCmtPaz
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2021 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • İlan
TS 10002