39.Grup (Bankalar, finansal hizmetler ve döviz büroları) Meslek Komitesi

Komite Kararları :

OCAK AYI OLAĞAN TOPLANTI KARARLARI
3 Ocak 2020 Cuma

1) 27.Grup (Oyuncak, zücaciye ve hediyelik eşya) Meslek Komitesinin Aralık ayı olağan toplantısında, devlet memurları arasında bir, iki ve üçüncü derece kadrolar ile çeşitli kamu görevinde bulunanların gerekli şartları karşılayan yakınları tarafından da alınabilen hususi pasaport olarak bilinen yeşil pasaportun belirli kriterlere sahip olan üyelerimize de sağlanmasının uygun olacağı dile getirilmiştir.
Devamında; yıllık ortalama ihracat değerlerine göre yapılan sınıflandırmada son üç yılda yıllık ortalama ihracat tutarının Bakanlar Kurulunun belirleyeceği değerin üzerinde olan firma yetkililerine de verildiği ifade edilen yeşil pasaportun, en az 10 yılı aşkın bir süredir ticari faaliyetlerini kesintisiz sürdüren, vergisini düzenli ödeyen, sicili temiz, istihdam sağlayan ve Türk ekonomisine katkı koyan üyelerimize de verilmesi önerilmiştir.
Yeşil pasaport ile üyelerimizin ticari anlamda yurt dışına açılmaları ile çeşitli büyük işletmeleri yerinde inceleme fırsatı bulabilecekleri gibi, girişimcilik konusunda da kendilerini geliştirme imkanı bulabilecekleri belirtilmiştir.
Bu çerçevede, meslek komitesi önerisinin diğer komitelerde de değerlendirilerek TOBB aracılığı ile İçişleri Bakanlığı’na yazı yazılması önerilmiştir.
Yönetim Kurulumuzca da uygun bulunan 27.Grup Meslek Komitesinin önerisi 39.Grup Meslek Komitesinin Ocak ayı olağan toplantısında değerlendirilmiş olup, talebin çok yerinde olduğu ve desteklenmesi gerektiği ifade edilmiştir.
2) Yeni Meslek Komitesi/Meclis üyesi “Ertuğrul Akkılıç”a Oda Muamelat Yönetmeliği çerçevesinde meslek komitelerinin görev ve yetkileri hakkında bilgi aktarılmıştır.« Karar Kayıtları Listesine Dön


Komite Etkinlikleri : Haziran, 2021
PztSalÇarPerCumCmtPaz
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2021 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • İlan
TS 10002