Üyelik Avantajları

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, görev ve yetkileri yasa ile belirlenmiş, kamu kurumu niteliğinde bir mesleki kuruluştur. Yasal bir zorunluluk olmanın dışında Odaya üye olmanın pek çok avantajları bulunmaktadır:

ATSO Üyesi;

- ATSO Avantaj sistemiyle, kendilerine özel sunulan avantajlardan faydalanabilir.

- Hizmet binasına gelmeden, online olduğu her yerden teknolojik, akılcı, düşük maliyetli, güvenli ve çevre dostu e-atso’yu kullanarak belgelerini alabilir, hizmetlerimiz için başvuru yapabilir, diğer hizmetlerimize bir tıkla ulaşabilir.

- Sektörleriyle ilgili bilgi ve tecrübelerini arttırmaları, teknolojik gelişmeleri yakından izlemeleri ve rekabet güçlerini arttırmalarına yönelik uygulanan yurt içi fuar gidiş-dönüş uçak bileti giderlerinin büyük kısmının Oda tarafından karşılanması fırsatından faydalanır.

- Finansman ihtiyacının karşılanması için bankalar nezdinde referans hizmeti alır.

- Yurtdışı fuarlarda, Oda şemsiye standları altında firmalarını ve ürünlerini tanıtma fırsatı bulur.

- Yurtdışı iş gezilerine katılarak ticari işbirliği imkanlarının çeşitlendirilmesini sağlar.

- Üretim yapan üyelerimiz, kapasite raporu aldığında, elektriği indirimli tarifeden kullanır.

- Kendisi ve personeli için yılda en az 100 farklı konuda kaliteli ve uygun fiyatlı eğitim alır. Seminer ve bilgilendirme toplantılarına ücretsiz katılır.

- Odanın hazırladığı ulusal ve uluslararası projeler kapsamında, yerli ve yabancı uzmanlardan eğitim ve destek alır.

- Yurtiçi ve yurtdışı işbirliği tekliflerinden, ihale duyurularından, ticaret heyetlerinden haberdar olur, ücretsiz olarak düzenlenen ikili görüşmelere katılır.

- Mevzuat değişiklikleri ve sektörel gelişmelerden en kısa zamanda haberdar olur, görüş ve önerilerini doğrudan iletebilir.

- Çeşitli toplantılarda devlet yetkilileri ve bürokratlarla bir araya gelerek problemlerini ve çözüm önerilerini birebir aktarma olanağı bulur.

- KOBİ statüsündeki üyelerimiz, sektörel ve mesleki gelişimlerine yönelik rehberlik hizmeti alır. KOBİ destekleri ve teşvikleri (yatırım, ihracat) ile KOBİ’lere yönelik yeniliklere ilişkin bilgi ve danışmanlık hizmetinden faydalanır.

- Odanın düzenlediği veya destekçisi olduğu kültür ve sanat etkinliklerine katılır. ATSO Vakfı’nın ev sahipliği yaptığı uluslararası sergileri yurtdışına gitmeye gerek duymadan görme fırsatını bulur.

- Oda bünyesinde yapılan araştırmalar neticesinde, ülke ekonomisi ve Antalya ticaretini takip eder.

- Temsilcilikleri aracılığıyla faaliyette bulunduğu ilçede yerinde hizmet alır.

- Kanunla belirlenmiş görevleri çerçevesinde verilen dış ticaret, iç ticaret, sanayi ve sicil kayıtlarına dayanan belgeleri kısa sürede alır.

Üyelerimiz yukarıda özet olarak verilen hizmetlerimizin detaylarına web sayfamızdan ulaşabilir. Tüm çalışmaları da sosyal medya hesaplarımızı takip ederek anında haberdar olabilirler.